52 3897080 | Przedszkole Gminne "Niezapominajka" w Więcborku, ul. Gdańska 13, 89-410 Więcbork, e-mail: sekretariat@przedszkole-wiecbork.pl

Od zabawy do nauki

Przedszkole Gminne w Więcborku

NIEZAPOMINAJKA

Kukułki

ptak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa „Kukułki” to my 6 latki.

Prowadzące: mgr Iwona Siuda, mgr Anna Pankanin

 

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńcze na miesiąc czerwiec:

1. SZKOŁA NASZYM PRZYJACIELEM                                                                             

  • Dzieci poznają szkołę i panujące w niej zasady, bo czują się już jej uczniami.

2. WAKACJE BEZPIECZNE I AKTYWNE

  • Przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia.
  • Ocenianie zachowań służących i zagrażających zdrowiu.

3. KOLORY LATA                                                                                                  

  • Wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie;      

 

Informacje dla Rodziców/Opiekunów (Np. o zebraniach , o imprezach w grupie):

W tym miesiącu planujemy:

  • 03.06 – Dzień Dziecka – przedszkolny plac zabaw
  • 06.06 – Wiosenna olimpiada sportowa
  • 07.06 – Wycieczka do Branicza – Przejażdżka koniem i bryczką, ognisko, prosimy o przyniesienie kiełbasek na ognisko dla dziecka
  • 08.06 – Piknik rodzinny „Na wesoło z mamą i tatą”– impreza plenerowa.  Wspólne zabawy zaczynamy od godz 12.00Dzieci z kółka teatralno –  muzycznego zaprezentują przedstawienie pt „Przygoda niegrzecznej żabki”
  • 10.06 – Cyrk
  • 14.06 – Pożegnanie Przedszkola, godz. 10.00 – przedszkolna stołówka. Po uroczystości odbędzie się grupowy grill w stanicy wędkarskiej nad jeziorem.
 
DRODZY RODZICE!

Koniec przedszkola jest końcem ważnego etapu w życiu dziecka! Zakończeniom zwykle towarzyszą wspomnienia i nostalgia, ale jednocześnie świadomość, że otwiera się nowe, czasem jest to połączone z lękiem przed nieznanym. Przed dziećmi nowy etap, nowe możliwości i nowe wyzwania, nowa rola społeczna – ucznia! Podekscytowanie, ciekawość, radość i duma mieszają się ze strachem i niepewnością, które są tak naturalne dla nowych sytuacji i tak dobrze znane każdemu człowiekowi – i dziecku, i dorosłemu. Warto zadbać, by już w okresie przedszkolnym, a potem w czasie wakacji bezpośrednio poprzedzających pójście do szkoły oswajać i siebie z pójściem dziecka do szkoły, i pomóc dziecku oswoić emocje związane z tym zdarzeniem.

 

WARTO POROZMAWIAĆ O… SZKOLE!

 Rozmowy na temat pójścia do szkoły pomogą dziecku rozładować napięcia z tym związane. Trzeba pozwolić mu na wyrażanie uczuć związanych z pójściem do szkoły po wakacjach. Potrzebna jest do tego atmosfera akceptacji i zrozumienia. Dobrze jest też pamiętać, by niechcący nie budować w dziecku uczucia lęku przed szkołą i niewłaściwych postaw wobec szkoły. Groźbami typu „w szkole to cię nauczą…”, nie załatwi się problemów, które pojawiają się w codziennym funkcjonowaniu dziecka, a jedynie zbuduje się w nim niepotrzebne uczucie lęku. To postawa rodziców kształtuje postawy dziecka.

 

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM I ICH RODZICOM

ŻYCZYMY

WESOŁYCH, SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

MIŁEGO WYPOCZYNKU I UŚMIECHU NA CO DZIEŃ.

A STARSZAKOM UDANEGO STARTU W SZKOLE I SAMYCH SUKCESÓW.

                                                                                                                                              

 

 

Galeria:

Nasze ostatnie dni w przedszkolu wypełnione były zabawą i ciekawymi wydarzeniami. Odwiedziliśmy szkołę, która od września będzie naszym drugim domem, wzięliśmy udział w Olimpiadzie Sportowej. Pojechaliśmy też do Branicza na przejażdżkę na koniu i bryczce, było fantastycznie. Wszystkie atrakcje zakończył Piknik Rodzinny, na którym dobrze się bawiliśmy. Teraz czeka nas pożegnanie przedszkola….czas opuścić te mury i rozpocząć nowy etap w naszym życiu.

Maj to bardzo intensywny i kolorowy miesiąc, upłynął nam na wspaniałych zabawach. Co miesiąc mówiliśmy o wartościach i wdrażaliśmy je w życie. Tematykę zakończyliśmy wesołymi zabawami na przedszkolnym placu z przygotowanymi w domach symbolami szczęścia.

Odwiedziliśmy też „Mrówkę” w dniu jej urodzin, gdzie zostaliśmy mile przywitani i obdarowani watą cukrową.

Ten ciepły miesiąc zakończyliśmy Paradą Bajkową na rynku naszego miasta.

Święto Niezapominajki w naszym przedszkolu.

Spotkanie z bajką w Bibliotece Miejskiej.

Mrówka odwiedziła naszą grupę. Wspólnie posialiśmy kwiaty i warzywa. Teraz będziemy je codziennie pielęgnować aby pięknie wyrosły . 

Wycieczka do Centrum Nowoczesności w Toruniu.

Zeszły tydzień upłynął nam na działaniach w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Projekt ten obejmował bloki: Z czego zrobiony jest świat? I Archeologia w klasie. Stworzyliśmy kuferek wspomnień, do którego zebraliśmy narzędzia i przedmioty wykorzystywane w dawnych czasach. Zamieniliśmy się też w archeologów….wydobywaliśmy przedmioty z piasku i lodu. 

Zajęcie otwarte dla rodziców ” Jestem dzielny i samodzielny”.

Zimowa rozgrzewka na placu zabaw.

Zabawy z babcią i dziadkiem.

Miesiąc grudzień zawsze jest pełen ciekawych zdarzeń, emocji i pięknego, świątecznego nastroju. U nas rozpoczął się Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Spędziliśmy go w fantastycznych nastrojach i zabawach z grupą integracyjną Muchomorków. Później wybraliśmy się do biblioteki na strojenie tamtejszych choinek i spotkanie z Mikołajem. Ten cudowny grudzień zakończył się spotkaniem z Gwiazdorem i wigilią klasową. Byliśmy chyba grzeczni, ponieważ dostaliśmy prezenty!

Gwiazdor i przedstawienie wigilijne w Przedszkolu.

Spotkanie z Mikołajem.

Spotkanie z pszczelarzami, Państwem Chmielewskimi. Przybliżenie wiadomości dotyczących pszczół oraz produkcji miodu i jego rodzajów.

Dzień Pluszowego Misia – integracja z grupą „Muchomorki”.

Miesiąc listopad upłynął Nam przede wszystkim na przygotowaniach do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wspólnie z rodzicami  wykonaliśmy prace plastyczne pt: „Jestem szczęśliwym Polakiem” Następnie wykonaliśmy kotyliony, które założyliśmy na uroczystość w przedszkolu z okazji Święta Niepodległości. Uwiecznieniem tych obchodów było zajęcie otwarte z rodzicami utrwalające nasze symbole narodowe i wiedzę dotyczącą naszej Ojczyzny.

19.10.2018 r okazał się dla Nas bardzo szczęśliwym i miłym dniem. Cała Nasza grupa została uroczyście pasowana na Starszaków. Zaprezentowaliśmy Naszym rodzicom i młodszym kolegom swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie w sali kinowej MGOK. Następnie zdaliśmy egzamin na Starszaka zjadając z uśmiechem na twarzy cytrynę. Później Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała Nas na Starszego Przedszkolaka, możemy być z Siebie dumni!

Wycieczka do teatru lalek w Bydgoszczy na spektakl „Trzy świnki”

Kino sferyczne, film edukacyjny „Tajemnice drzew”

Pierwszy miesiąc w Przedszkolu już za nami. Podczas wesołych zabaw zaprzyjaźniliśmy się z nowymi kolegami i koleżankami w grupie. Lubimy razem spędzać czas. Wrzesień okazał się dla nas bardzo atrakcyjny, mieliśmy spotkanie z Panem Policjantem, podczas którego poznaliśmy jeszcze więcej zasad bezpieczeństwa na drodze i w domu, odwiedziliśmy też Jednostkę Wojskową w Nieżychowicach. To były niezapomniane wrażenia dla całej grupy.

Dzień Przedszkolaka