52 3897080 | Przedszkole Gminne "Niezapominajka" w Więcborku, ul. Gdańska 13, 89-410 Więcbork, e-mail: sekretariat@przedszkole-wiecbork.pl

Od zabawy do nauki

Przedszkole Gminne w Więcborku

NIEZAPOMINAJKA

Mróweczki

PSB Mrówka Kolbuszowa - Home | Facebook

 

 

 

 

Grupa „Mróweczki” to my 4 latki.

Prowadzące: mgr Iwona Siuda, mgr Aleksandra Masztakowska

 

 

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZO – OPIEKUŃCZE NA MIESIĄC MAJ

CZTERY ŻYWIOŁY – OGIEŃ

Zrozumienie znaczenia żywiołów w życiu człowieka, roślin i zwierząt

KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM

Dzieci czytają i oglądają książki, ponieważ znają ich wartość.

UROKI ŁĄKI

Zapoznanie dzieci z nowym środowiskiem przyrodniczym – łąka. Bezpośredni kontakt z przyrodą

MOI KOCHANI RODZICE

Zacieśnianie więzi uczuciowej między członkami rodziny. Zwrócenie uwagi na znaczenie rodziny w życiu dziecka.

 

Informacje dla Rodziców/Opiekunów

W tym miesiącu przewidujemy:

Święto Niezapominajki – 14.05 – uroczystość grupowa – w tym dniu dzieci przychodzą ubrane na niebiesko – żółto lub z elementem np. niezapominajka wykonana wspólnie z rodzicem

Wykorzystanie projektów:

Doświadczam i eksperymentuję – Piątek z doświadczeniami Projekt: „Chronimy dzieci”– Jak unikać zagrożeń

Kontynuacja codziennych zajęć w klubikach książki – czytanie bajek, tworzenie ilustracji, samodzielne tworzenie bajek, zabawy dramowe itp.

Mamo, Tato! poznaliśmy już wszystkie cyfry, pobawcie się z dziećmi w domu aby je utrwalić i przygotować do wesołych zabaw z liczeniem w przedszkolu.

Wprowadzamy dzieci w świat wartości: rodzina, miłość, szacunek, życzliwość, gotowość niesienia pomocy, praca…

Warto porozmawiać o… miłości!

Jeśli na co dzień brakuje czasu lub pretekstu, aby zacząć rozmowę o tym, jak ważni są dla siebie wzajemnie członkowie rodziny, to różnego rodzaju święta, w tym Dzień Mamy, Dzień Taty można potraktować jak dobrą okazję do porozmawiania o uczuciach w rodzinie, do nazwania uczuć i więzi, które łączą bliskich. Trudno przecenić wartość tak spędzonego czasu! Będzie to wzmacniało relacje i kształtowało poczucie tożsamości dziecka, budziło większą świadomość siebie i świadomość innych

Uczymy się piosenek i wierszy:

Zapominalska niezapominajka
Co ma robić nad potoczkiem?
Komu mrugać żółtym oczkiem?

Ref: Zapomniała, zapomniała,
Niezapominajka mała,
Zapomniała, zapomniała,
Chociaż przedtem pamiętała…

Komu mówić ma dzień dobry:
Żabom, rakom, motylowi?
Ref:


Ile na śniadanie rosy?
Co najbardziej lubią osy?
Ref:

A dlaczego słońce świeci?
– żeby się cieszyły dzieci!

Ref:
Pamiętała, pamiętała,
Niezapominajka mała,
Pamiętała, pamiętała
Bo jej mama powtarzała

 

 

Galeria:

Jesteśmy Polką i Polakiem

Ostatni tydzień kwietnia upłynął Nam w barwach biało czerwonych. Chociaż niewiele mamy lat sporo już wiemy o kraju, w którym mieszkamy. Znamy symbole narodowe, wierszyk „Katechizm polskiego dziecka” wiemy też, że każdy z Nas musi troszczyć się o swoją ojczyznę.

Dzień Ziemi w grupie Mróweczek

Wiemy już wiele o kosmosie, znamy planety układu słonecznego, śpiewamy kosmiczne piosenki a nawet sami polecieliśmy w kosmos samodzielnie wykonaną rakietą i kombinezonem kosmonauty!!!

Nasze eksperymenty – tworzymy wulkan z kolorową lawą

Nasze ulubione zabawy plastyczne i muzyczne.

Bal karnawałowy w grupie Mróweczek 🎉🎈🎈🎈

https://photos.app.goo.gl/j3XQtaZEUkeHc5yw8

Zimowe zabawy ze śniegiem. Badamy właściwości śniegu a potem wykorzystujemy go jako narzędzie plastyczne, stworzyliśmy wiosnę zimą!

Nasze zimowe prace plastyczne, które sprawiły Nam dużo radości.

Życzenia dla Babci i Dziadka w wykonaniu małych Mróweczek

https://photos.app.goo.gl/jaDGbr7BaR8hTdXQ8

Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka w grupie Mróweczek

Wigilia u Mróweczek – występy dzieci i spotkanie z Gwiazdorem

https://photos.app.goo.gl/xHNJnDQeG2WkF4Da7

 

Wigilia u Mróweczek

Nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Mikołajki w grupie Mróweczek

Nasze zabawy z Robocikiem – uczymy się programować

Poznaliśmy domy zwierząt domowych i leśnych

Przygotowania i obchody Święta Niepodległości w grupie Mróweczek…

Zabawy ruchowo – muzyczne i logopedyczne…

Chcemy byś zawsze silni i zdrowi dlatego sami robimy sok warzywno – owocowy

Jesienne zabawy z liczeniem i segregowaniem.

Tak bawimy się i pracujemy w naszej grupie…

Dzień Jabłka

Spotkanie z Mrówką

https://poczta.o2.pl/api/v1/emls/2fd20940a1649a100e007e33/attachments/1.2

 

Nasze wrześniowe zabawy w przedszkolu

Po feriach wróciliśmy do przedszkola pełni energii i chęci do działania. Nauczyliśmy się jak korzystać z urządzeń technicznych wykorzystywanych w naszych domach. Potrafimy odkurzać, wiemy jak działa suszarka i jak poruszyć nią nie tylko swoje włosy ale i balona. Przyrządziliśmy nawet tosty, które bardzo nam smakowały. Teraz na pewno pomożemy rodzicom w obowiązkach domowych. Po pracy nadszedł i czas na prawdziwy relaks na interaktywnym dywanie w Klubie dziecięcym. To dopiero była zabawa!!!

Styczeń upłynął nam w atmosferze zabawy i rodzinnych spotkań. Najpierw przywitaliśmy w naszej grupie ukochanych dziadków, którym podziękowaliśmy za ogromną miłość i troskę o nas. Swoje podziękowania wyraziliśmy w tańcu i piosence a także w przygotowanych dla nich upominkach. Następnego dnia szaleliśmy już na balu w przepięknych i kolorowych przebraniach postaci z bajek. Po tak pełnych emocji spotkaniach i zabawach udaliśmy się na zasłużone ferie. 

Grudzień to miesiąc pełen miłości i miłych zdarzeń. Przeżyliśmy go w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Obfitował w uroczystości pełne emocji i darów serca. Początek grudnia to Dzień Osób z Niepełnosprawnością, świętowaliśmy to z grupą integracyjną Muchomorków. Potem Mikołaj w przedszkolu i bibliotece….prezenty. Koniec miesiąca spędziliśmy w rodzinnym gronie, wigilia Mróweczek, poczuliśmy wspólnie z rodzicami magię Świąt. Dzień później odwiedził nas Gwiazdor i obdarował pięknymi prezentami. Jednak byliśmy grzeczni! 

Listopad miną w naszej grupie pod znakiem kilku uroczystości i wydarzeń. 9 listopada spotkaliśmy się w przedszkolnej stołówce aby uczcić Święto Niepodległości, przybliżyła to nam nasza Gromada Zuchowa. Później obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka, znamy już swoje prawa ale też i obowiązki, stworzyliśmy piękny plakat oraz pociąg przyjaźni. 25 listopada bawiliśmy się w integracji z Muchomorkami z okazji Dnia Pluszowego Misia. Miesiąc zakończyliśmy zabawami Andrzekowymi pełnymi wrażeń, zabaw i pląsów.

Miesiąc październik przebiegał w naszej grupie Mróweczek w wesołej atmosferze. Dużo doświadczaliśmy, malowaliśmy na mleku, widelcami tworzyliśmy jeżyki, bawiliśmy się sensorycznie badając różne faktury. W ten sposób przedszkole pomaga nam rozwijać zmysły. Uczestniczyliśmy także w warsztatach Pierwszej Pomocy. Mając zaledwie 3 latka…..tak dużo już wiemy i potrafimy.

Pierwszy miesiąc w przedszkolu już za nami. Małe Mróweczki musiały pokonać swoje lęki, tęsknotę za rodzicami i dostosować się do obowiązujących w przedszkolu zasad. Nie było łatwo ale udało się dzięki wspólnym, wesołym zabawom w grupie, ciekawym zajęciom, spacerom oraz udziale w dniu przedszkolaka połączonym ze sprzątaniem świata i pożegnianiem lata.