52 3897080 | Przedszkole Gminne "Niezapominajka" w Więcborku, ul. Gdańska 13, 89-410 Więcbork, e-mail: sekretariat@przedszkole-wiecbork.pl

Od zabawy do nauki

Przedszkole Gminne w Więcborku

NIEZAPOMINAJKA

Co się u nas dzieje – Galeria

2020/2021

 

Bawimy się wesoło…. Dzień kota i pandy, zabawy  przy tablicy świetlnej, zabawy z masą chmurkową i wodą oraz inne…

 

Nowy Rok w Klubie Dziecięcym rozpoczęliśmy Balem Karnawałowym w barwnych przebraniach i doskonałych nastrojach…

Grudzień-miesiąc magicznych wydarzeń. W atmosferę świąt wprowadziło nas pieczenie i zdobienie pachnących ciasteczek. Klub Dziecięcy w Więcborku odwiedził Św. Mikołaj, dzieci chętnie pozowały do zdjęcia. Gwiazdorowi dzieci zagrały na dzwonkach piosenkę „Pada, pada śnieg”.

Jesienne zabawy

 

 

 

2019/2020

PAŹDZIERNIK

„Z tym jesiennym wiatrem tańczą sobie liście. Tańczą sobie tańczą czerwone, złociste”

W październiku jesień zawitała do naszego Klubu. Dzięki przeróżnym darom jesieni wzbogaciliśmy nasz kącik przyrody. Kosze w sali zapełniły się kasztanami, żołędziami, szyszkami, jarzębiną oraz kolorowymi liśćmi. Dary jesieni wykorzystaliśmy do stworzenia leśnej ścieżki sensorycznej, prac plastycznych oraz zabaw, podczas których ćwiczyliśmy min. segregację, koordynację wzrokowo – ruchową czy naukę kolorów. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne o tematyce jesiennej. Bawiliśmy się również przy piosenkach „Jesienny taniec”, „Dmucha wiatr”, wykonując proste ruchy w rytm muzyki.

Jesień to nie tylko spadające liście, ale także plony w ogrodach czy na polach, dlatego w kolejnych tygodniach skupimy się na poznawaniu owoców i warzyw.

Grudzień jest czasem magicznym, częstym naszym gościem był miły, starszy Pan w czerwonym kubraczku. Pewnego razu odwiedził nas wraz ze swoim Elfem z Biblioteki Publicznej. Mieliśmy też przyjemność gościć naszych rodziców, z którymi wspólnie przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Uczestniczyliśmy w Wigilii oraz zostaliśmy zaproszeni na jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola Gminnego „Niezapominajka”.

Mikołajki.

Dzień Pluszowego Misia.

Zabawa z kaszką manną.

Zabawa z mlekiem i barwnikami.

Zabawa z piłeczkami.

Dziękujemy za zaproszenie. Razem z przedszkolakami braliśmy udział w spotkaniu z Klaunem.

Jesienne zabawy w sali oraz kącik przyrodniczy stworzony dzięki pomocy naszych rodziców.

Wraz z przedszkolakami braliśmy udział w pożegnaniu lata.

Pierwsze tygodnie w Klubie za nami. Aktywnie spędzamy każdy dzień. Tańczymy, bawimy się gazetami, a gdy pogoda sprzyja spędzamy miło czas w przedszkolnym ogrodzie.

2018/2019

Wodne zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Spacerujemy po mieście i chłodzimy się w fontannie.

Dzień Dziecka.

Mycie zębów.

Odwiedziny Mrówki.

Spacer po okolicy.

Praca plastyczna „Kolorowa tęcza”.

W każdą środę odwiedza nas Ciocia Honorata, która prowadzi z nami wesołe zajęcia rehabilitacyjne. 

Biesiada rodzinna, która odbyła się 8 czerwca wypełniła ogród przedszkolny gwarnym śmiechem i muzyką. Można bylo wziąć udział w wielu różnych konkursach i umilić czas przy domowych wypiekach oraz grillu. 

Najmłodsi mieszkańcy gminy Więcbork miały okazję wziąć udział w Paradzie Postaci Bajkowych. Ciocią z Klubu przyspieszyli z pomocą rodzice oraz Ciocie z BOOS-u za co serdecznie dziękujemy. 

Dnia 15 maja Dzieci z Klubu Dziecięcego zostały zaproszone przez starszych kolegów na uroczystość związaną z Dniem Niezapominajki, patronem przedszkola. W tym dniu gościł kolor żółty i niebieski, a dzieci z radością zatańczyły z tej okazji do piosenki pt. „A ram sam, sam…”

Zajęcia terapeutyczne z ciocią Honoratką.